Victoria Francés képei misztikus világot tárnak fel előttünk. Festményein és rajzain boszorkányok, vámpírnők, velencei helyszínek, pókhálós sírok, szenvedélyek és szenvedések vonulnak föl. A fiatal spanyol művésznőnek több illusztrált kötete is napvilágot látott, melyekben elsősorban mesealakok láthatók, de sajátos poszterei és naptárai is ismertek. Első könyve Favole címen jelent meg, 2003-ban.
Victoria Valenciáben született, s először e város egyetemén tanult. Ám igazán nagy hatást azok az olasz városok tettek rá – Genova, Verona és nem utolsó sorban Velence –, ahol megállt az idő, összesűrűsödtek a bolyongó lelkek és az alkotó energiák. Barcelonában volt az első nyilvános szereplése, de az USÁ-ban is járt, valamint Madrid is fontos helyszíne az életének.
Stílusával a gótikus romantikus irányvonalat, valamint a preraffaeliták világát idézi. Képeinek különösségére azonban az irodalom is hatott. Edgar Allan Poe-nak, Goethének, Baudelaire-nek, Anne Rice-nak, Lovecraftnek és a Drakula szerzőjének, Bram Stokernek a nevét említhetjük, de még sok más satanistával lehetne folytatni a sort. A démoni vonásokon túl azonban az erotika is erőteljes hangsúlyt kap alkotásain. Szereplői gyakorta nők, akik vagy túlvilágias femme fatale-ok, vagy valamiféle kimondhatatlan fájdalom áldozatai. Egyik képét a magyar, "vérivó" Báthory Erzsébet története is megihlette. Alakjai nem egy ízben álarcokat viselnek, vagy épp vér folyik ajkaikról. Valóban afféle gothic művészet ez: a sötét oldallal, az árnyékvilággal kacérkodó boszorkányság.
(Victoria Francés hivatalos weblapja: http://www.victoriafrances.es/)